Zmiany trądzikowe

Czy wiesz, że zmiany trądzikowe najczęściej powstają, gdy gruczoły łojowe produkują zbyt dużo wydzieliny - sebum, a jej wydzielanie na zewnątrz jest utrudnione?

Powstają wówczas idealne warunki do rozwoju bakterii i grzybów. Rozwija się stan zapalny, którego efektem są brzydkie wypryski na skórze.

  • Nadmierna produkcja sebum pojawia się u osób pomiędzy 9 a 30 rokiem życia i występuje aż u 50-95% populacji w tym przedziale wiekowym.
  • Zaburzenia mechanizmu wydzielania sebum są podstawową przyczyną występowania trądziku młodzieńczego. Objawy pojawiają się zwykle między 11 a 18 rokiem życia.

Bardzo ważne i absolutnie niezbędne jest stosowanie preparatów antybakteryjnych, by zapobiec lub zmniejszyć rozrost kolonii bakteryjnych. 

Trądzik

jest chorobą gruczołów łojowych i charakteryzuje się różnorodnymi wykwitami skórnymi, pierwszym objawem pojawienia się choroby jest zwykle nadmierne przetłuszczanie się skóry. Najczęściej już po kilku godzinach od umycia twarzy można zaobserwować jej świecenie. Łojotok występuje w większym lub mniejszym nasileniu u większości osób. Kolejnym objawem jest powstanie zaskórnika. Krostka może mieć formę otwartą lub zamkniętą. Forma otwarta to krosta ropna, a zamknięta przyjmuje postać podskórnej gródki. Gródki są wykwitami o charakterze zapalnym i po dłuższym czasie mogą przekształcać się w krosty. Jeżeli krosty występują w postaci wykwitów ropnych w przypadku zaniedbania w dalszym etapie rozwoju choroby mogą przechodzić w nacieki zapalne wymagające interwencji lekarza.

W wykwitach ropnych pojawiają się bakterie Propionibacterium acnes, występują one w dużych ilościach w ujściach gruczołów łojowych, gdzie wytwarzają będące przyczyną podrażnień enzymy. Nie są one przyczyną wykwitów, a jedynie prowadzą do zaostrzenia zmian chorobowych. W związku z tym, bezzasadne jest w przypadku trądziku młodzieńczego robienie posiewów skóry i stosowanie w leczeniu antybiotyku, ponieważ nie działa on zwykle na w/w bakterie.

Srebro koloidalne Prodermic Silver  jest skuteczne w przypadku ponad 650 różnych drobnoustrojów chorobotwórczych. Drobne cząsteczki srebra wnikają do bakterii jednokomórkowych i blokują tam enzym odpowiedzialny za pozyskiwanie tlenu. Podczas terapii srebrem koloidalnym zdrowe komórki skóry i i pożyteczne dla organizmu bakterie nie ulegają uszkodzeniu.

Konieczna jest reakcja już na pierwsze objawy, czyli zwyczajne zaskórniki uważane przez wiele osób za coś normalnego. Jeżeli zadbamy odpowiednio o cerę już w tym momencie, mamy duże szanse na uniknięcie rozwoju choroby. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ objawy trądziku w formie łojotoku, zaskórników, krost ropnych, grudek w momencie, kiedy dochodzi do wydobywania się ich zawartości, mogą pozostawić trwałe uszkodzenia tkanki podskórnej.

Srebro koloidalne Prodermic Silver reguluje wydzielanie sebum - właściwości sebostatyczne i wykazuje unikalne działanie antybakteryjne. Regularne stosowanie Prodermic Silver niweluje zmiany trądzikowe i zapobiega ich powstawaniu. Pozostaw preparat aż do wyschnięcia - 6 minut, tyle czasu potrzebuje cząsteczka srebra na efektywne działanie.

 

zmiany trądzikowe

 

Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl