Zabiegi kosmetyczne na jesień/zimę
Zabiegi kosmetyczne na jesień

     Jesień i zima to czas, dla intensywnych zabiegów kosmetologicznych. Po wielu miesiącach nasłoneczniania na naszej skórze powstało wiele uszkodzeń, nazywanych fotostarzeniem. Termin fotostarzenia dotyczy zarówno naskórka jak i skóry właściwej. Promieniowanie UV degraduje komórki skóry, niszczy ich aktywność do samonaprawy, powoduje nierównomierny rozkład barwnika skóry- melaniny, czyli przebarwienia. Skóra narażona na bodźce atmosferyczne ulega w pierwszej fazie odwodnieniu, a następnie zarysowują się zmarszczki, początkowo drobne - mimiczne, a bez odpowiedniej pielęgnacji utrwalają się głębsze, w postaci bruzd. I tu z pomocą przychodzi nowoczesna kosmetologia. Kuracje powinny zostać dobrane indywidualnie do potrzeb, tak aby maksymalizować efekty pielęgnacyjne. Grupy najczęściej polecanych kuracji, to:

  • Zabiegi złuszczające na bazie kwasów. Kombinacje połączeń różnych kwasów, jak również ich stężenie i pH determinują cel działania, który może być rozjaśniający, głęboko oczyszczający, spłycający zmarszczki, napinający rozciągnięte włókna kolagenu i elastyny. Proponujemy serię 3-6 zabiegów w zależności od potrzeb, w odstępach co 2-4 tygodnie.

  • Fototerapie- zabiegi z użyciem aparatur typu lasery, IPL i lampy LED. W zależności od stosowanego programu, źródło światła dociera do płaszczyzny problemu, najczęściej naszym celem jest warstwa podstawna naskórka i skóra właściwa. Komórki pochłaniają energię, dzięki czemu przyspieszają metabolizm i zdolność do regeneracji. Efekty tych zabiegów potrafią być spektakularne, ale wymagają czasu i serii. Najczęściej proponujemy serie 4 zabiegów, w odstępach co miesiąc każdy.

  • Mezoterapie igłowe i nieigłowe (z użyciem aparatur tj. ultradźwięki, czy jonoforeza). To grupa zabiegów mających na celu transport składników aktywnie czynnych w głąb skóry (w przypadku igłowych) i w głąb naskórka (w przypadku nieigłowych). Cel kuracji będzie świadczył o doborze składników: w przypadku zmarszczek, spadku napięcia i odwodnienia będzie to kuracja z kwasem hialuronowym, peptydami i witaminami. W przypadku przebarwień: odpowiednia forma witaminy C w połączeniu z peptydami. Dla zwiększenia efektów często łączy się różne grupy zabiegów, z których każdy potęguje efektywność kolejnego.

 

Należy pamiętać o pielęgnacji pozabiegowej, używaniu produktów z wysokimi filtrami SPF 50 przez cały okres trwania kuracji, oraz produkty regenerujące-witaminowe na noc. Odpowiednia pielęgnacja domowa wzmocni i wydłuży efektywność zabiegów gabinetowych.

Pielęgnacja pozabiegowa. Wszystkie wymienione zabiegi mimo tego, że są nieiwazyjne bardzo często podrażniają skórę i mogą powodować mikrouszkodzenia.  Prodermic Silver srebro koloidalne doskonale sprawdza się jako preparat kojący podrażnienia skóry oraz wspomagający jej  regenerację po zabiegach stosowanych w nowoczesnej kosmetologii, znacząco skracając czas rekonwalescencji i dyskomfortu. Posiada właściwości przeciwzapalne i immunostymulujące.

mgr Aleksandra Tomiczek, kosmetolog, właściciel Kliniki Urody i Spa Eliksir

Sprawdź zastosowanie: https://medaqua.pl/zastosowanie

 

 

 

Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl