Zabiegi kosmetyczne na jesień
Zabiegi kosmetyczne na jesień

     Jesień to czas, dla intensywnych zabiegów kosmetologicznych. Po wielu miesiącach nasłoneczniania na naszej skórze powstało wiele uszkodzeń, nazywanych fotostarzeniem. Termin fotostarzenia dotyczy zarówno naskórka jak i skóry właściwej. Promieniowanie UV degraduje komórki skóry, niszczy ich aktywność do samonaprawy, powoduje nierównomierny rozkład barwnika skóry- melaniny, czyli przebarwienia. Skóra narażona na bodźce atmosferyczne ulega w pierwszej fazie odwodnieniu, a następnie zarysowują się zmarszczki, początkowo drobne - mimiczne, a bez odpowiedniej pielęgnacji utrwalają się głębsze, w postaci bruzd. I tu z pomocą przychodzi nowoczesna kosmetologia. Kuracje powinny zostać dobrane indywidualnie do potrzeb, tak aby maksymalizować efekty pielęgnacyjne. Grupy najczęściej polecanych kuracji, to:

  • Zabiegi złuszczające na bazie kwasów. Kombinacje połączeń różnych kwasów, jak również ich stężenie i pH determinują cel działania, który może być rozjaśniający, głęboko oczyszczający, spłycający zmarszczki, napinający rozciągnięte włókna kolagenu i elastyny. Proponujemy serię 3-6 zabiegów w zależności od potrzeb, w odstępach co 2-4 tygodnie.

  • Fototerapie- zabiegi z użyciem aparatur typu lasery, IPL i lampy LED. W zależności od stosowanego programu, źródło światła dociera do płaszczyzny problemu, najczęściej naszym celem jest warstwa podstawna naskórka i skóra właściwa. Komórki pochłaniają energię, dzięki czemu przyspieszają metabolizm i zdolność do regeneracji. Efekty tych zabiegów potrafią być spektakularne, ale wymagają czasu i serii. Najczęściej proponujemy serie 4 zabiegów, w odstępach co miesiąc każdy.

  • Mezoterapie igłowe i nieigłowe (z użyciem aparatur tj. ultradźwięki, czy jonoforeza). To grupa zabiegów mających na celu transport składników aktywnie czynnych w głąb skóry (w przypadku igłowych) i w głąb naskórka (w przypadku nieigłowych). Cel kuracji będzie świadczył o doborze składników: w przypadku zmarszczek, spadku napięcia i odwodnienia będzie to kuracja z kwasem hialuronowym, peptydami i witaminami. W przypadku przebarwień: odpowiednia forma witaminy C w połączeniu z peptydami. Dla zwiększenia efektów często łączy się różne grupy zabiegów, z których każdy potęguje efektywność kolejnego.

 

Należy pamiętać o pielęgnacji pozabiegowej, używaniu produktów z wysokimi filtrami SPF 50 przez cały okres trwania kuracji, oraz produkty regenerujące-witaminowe na noc. Odpowiednia pielęgnacja domowa wzmocni i wydłuży efektywność zabiegów gabinetowych.

Wszystkie wymienione zabiegi mimo tego, ze są nieiwazyjne bardzo często podrażniają skórę. Prodermic Silver srebro koloidalne doskonale sprawdza się jako preparat kojący podrażnienia skóry oraz wspomagający jej  regenerację po zabiegach stosowanych w nowoczesnej kosmetologii, znacząco skracając czas rekonwalescencji i dyskomfortu. Posiada właściwości przeciwzapalne i immunostymulujące.

 

 

 

Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl