O Prodermic Silver

1. Co to jest Prodermic Silver?

PRODERMIC SILVER to srebro koloidalne niejonowe do stosowania zewnętrznego. To wodny koloid cząsteczek srebra, występujących pod postacią drobin metalu. Niszczy bakterie, wirusy i grzyby, odświeża i oczyszcza cerę, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia oraz łagodnie dezynfekuje i skutecznie odkaża skórę. PRODERMIC SILVER to srebro koloidalne sporządzone na bazie najczystszej wody demineralizowanej, przeznaczone do pielęgnacji każdego rodzaju cery.

Srebro Koloidalne PRODERMIC SILVER regularnie stosowane oczyszcza, odświeża i pielęgnuje cerę oraz wspomaga walkę z problemami skórnymi. Wykazuje działanie antybakteryjne, dzięki czemu przyśpiesza leczenie w trądziku oraz działa pomocniczo przy odkażaniu ran. Jest produktem bezpiecznym dla cery wrażliwej, ponieważ nie podrażnia skóry.

PRODERMIC SILVER dostępne w stężeniu 25 ppm w dwóch pojemnościach 100 ml i 200 ml.

2. Czym Prodermic Silver różni się od innych preparatów?

Prodermic Silver uzyskiwany jest metodą fizyczną. To wodny koloid cząsteczek srebra, występujących pod postacią niejonowych drobin metalu. Cząsteczki srebra są niewrażliwe chemicznie i całkowicie odporne na niszczący wpływ promieniowania UV oraz strącenie i utratę swoich właściwości pod wpływem działania anionów.

W innych produktach, wytwarzanych w wyniku rozpuszczenia soli srebra, aniony strącają kationy srebra, co przekłada się na niską siłę działania tychże produktów.

Srebro Koloidalne PRODERMIC SILVER dzięki małym wymiarom cząsteczek cechuje się wysoką zdolnością do penetracji błon i ścian komórkowych, przewyższającą wielokrotnie srebro jonowe. Dzięki temu skutecznie unieszkodliwia drobnoustroje. PRODERMIC SILVER to srebro koloidalne o optymalnej wielkości cząsteczek oraz zagwarantowanej zawartości srebra.

Powyższe właściwości poświadczono profesjonalnym badaniem wykonanym pod mikroskopem elektronowym. Srebro Koloidalne PRODERMIC SILVER zostało także pozytywnie zweryfikowane w szczegółowym badaniu dermatologicznym, które potwierdziło jego 100% bezpieczeństwo i wysoką skuteczność.

Prawdziwe srebro koloidalne zdolne do niszczenia drobnoustrojów posiada charakterystyczny, żółty kolor. Wynika to z faktu, iż cząsteczki srebra zawieszone w roztworze wodnym silnie pochłaniają promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie widzialnym. Światło przechodząc przez roztwór srebra załamuje się i zmienia swoja barwę, jego kolor jest obserwowany jako żółty. Im większe stężenie cząstek wyrażone w skali ppm, tym ciemniejszy kolor.

3. Dlaczego Prodermic Silver jest bezpieczny?

W PRODERMIC SILVER nie mamy pojedynczych jonów srebra tylko jego cząsteczki o różnej wielkości naładowane ładunkiem dodatnim. Ponieważ srebro w PRODERMIC SILVER występuje jedynie w formie cząsteczkowej – przenika jedynie do naskórka, skóry właściwej i wierzchniej części tkanki tłuszczowej, bez możliwości przenikania do naczyń krwionośnych. 

4. Co z tego, że cząstki srebra w Prodermic Silver mają różną wielkość?

Różna wielkość cząstek gwarantuje nam równomierną dystrybucję i właściwą dywersyfikację zaaplikowanego na skórę srebra. 

Równomierna dystrybucja oznacza, że cząsteczki nie są w jednym punktowym miejscu na skórze w dużym stężeniu – srebro jest równomiernie rozłożone na całej spryskanej powierzchni. 

Właściwa dywersyfikacja: największe cząstki pozostają na powierzchni skóry tworząc ochronny film, średnie wnikają do naskórka a mniejsze do skóry właściwej i zewnętrznej warstwy tkanki tłuszczowej.

5. Jak działa Prodermic Silver?

Srebro ma zastosowanie w kosmetologii w redukcji trądziku czy też wspomagająco w łojotokowym zapaleniu skóry.

PRODERMIC SILVER posiada właściwości sebostatyczne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i immunostymulujące. Jest skuteczne podczas występowania wszelkich stanów zapalnych, infekcji grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych (np. ropne krosty, zajady, liszaje). Naładowane dodatnio cząsteczki srebra przenikają przez błony komórkowe patogenów i blokują ich potencjał elektryczny. Powoduje to zatrzymanie metabolizmu patogenu i jego śmierć w ciągu kilku minut. 

Redukcji zaczerwienienia twarzy sprzyjają właściwości ściągające srebra.
W połączeniu z działaniem immunostymulującym jest to świetnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy ukoić skórę podrażnioną w przebiegu zabiegu. Skóra szybciej wraca do normalnego koloru i elastyczności. Znacznie skraca się okres dyskomfortu.

6. Dlaczego Proderim Silver ma tylko dwa składniki?

W trosce o jak największy komfort użytkowania przy opracowywaniu PRODERMIC SILVER nasi eksperci otrzymali następujące zadanie: uzyskać maksymalnie skuteczny produkt przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości składników.  

7. Co świadczy o naszej unikalności?

Srebro koloidalne Prodermic Silver uzyskiwane jest wyłącznie w procesach fizycznych. Preparat jest stabilny, przez co skuteczny w długim okresie czasu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl