Podskórne, bolące, niemożliwe do wyciśnięcia guzy
Podskórne, bolące, niemożliwe do wyciśnięcia guzy

Prodermic Silver - najlepsze co możesz dać swojej skórze, nowa ikona w codziennej pielęgnacji

Kobieca Marka Roku 2020

Podskórne, bolące, bez możliwości wyciśnięcia zmiany, tzw. Podskórne gule na czole, brodzie i szyi.

Jest to bardzo częsty problem skórny, dotykający nawet tych, którzy nie mają szczególnych problemów ze skórą. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, w różnym wieku.

Zmiany naciekowe nigdy nie powstają bez powodu i mimo, że są zaliczane do zmian trądzikowych, rozwijają się w inny sposób. Nie jest to stan zapalny, który powstaje tylko w mieszku (choć jest taka możliwość) i znajduje on ujście na powierzchni skóry, zmiany naciekowe skórne charakteryzują się po pierwsze naciekaniem (nie wynikają z blokowania ujścia gruczołu łojowego), a następnie rozwijaniem się stanu zapalnego (często ropieją jedynie częściowo) pod skórą, tworząc bolesne, niemożliwe do wyciśnięcia guzy.

Nie są one wypełnione ropą, najczęściej jest to płyn surowiczy lub krew, ponieważ nie są to typowe zmiany trądzikowe. W zależności od nasilenia problemu, bolące guzki mogą tkwić na skórze od kilku dni, aż do kilku tygodni.

Jakie są przyczyny powstawania tych zmian?

Przyczyn może być wiele, najczęściej są to:

  1. Wahania hormonalne.

  2. Intensywne kuracje kwasami i retinoidami. Stosowanie mocnych środków wpływa na strukturę skóry i może niszczyć barierę skórną, zwiększając skłonność do infekcji. Mogą tworzyć się zmiany naciekowe, reakcja występuje przy zbyt częstym stosowaniu retinoidów i wysokich stężeń kwasów - powodują one stan zapalny w głębszych warstwach skóry, niezłuszczona warstwa blokuje pory i w konsekwencji powstają szczególnie bolesne zmiany.

  3. Stosowanie sterydów.

  4. Środki drażniące w pielęgnacji.

  5. Alergie i nietolerancje pokarmowe.

  6. Zbyt duża ilość emolietnów.

Jak walczyć z problemem podskórnych, bolących zmian?

Przede wszystkim należy wyeliminować ewentualne problemy hormonalne i ogólne infekcje organizmu (gdzie niezbędne będzie leczenie wewnętrzne), a także nietolerancje pokarmowe, najczęściej białek mleka - nabiał sam w sobie zaostrza zmiany trądzikowe, dlatego warto go ograniczyć, nawet ze względu na pojawiające się wykwity ropne.

Konieczne jest także ograniczenie drażniących substancji, zwłaszcza silnie kwasowych roztworów oraz alkoholu i glikolu propylenowego.

Zmian nie należy wyciskać i wyduszać siłą, każde przerwanie ciągłości tkanki łącznej może być przyczyną trwałych, głębokich blizn i zwyrodnień skóry.

Bardzo dobrze sprawdzają się naturalne środki o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym oraz antyhistaminowym, by zmniejszyć obrzęk i ułatwić wygojenie się zmiany. Niezwykle ważne jest odbudowanie naturalnej bariery ochronnej skóry.

Tutaj z pomocą przychodzi srebro koloidalne – Prodermic Silver.

Preparat należy aplikować bezpośrednio na bolące miejsce, najlepiej kilka razy dziennie i pozostawić na min. 6 minut na skórze.

Cząsteczki srebra działają na kilku poziomach: największe cząstki pozostają na powierzchni skóry tworząc ochronny film, średnie wnikają do naskórka a mniejsze do skóry właściwej i zewnętrznej warstwy tkanki tłuszczowej.

Silne właściwości sebostatyczne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe zatrzymują postępujące zmiany, niszcząc patogeny. Prodermic Silver jest skuteczne podczas występowania wszelkich stanów zapalnych, infekcji grzybiczych, bakteryjnych. Właściwości immunostymulujące wspomagają proces odbudowania naturalnej bariery skóry oraz pobudzają procesy samonaprawcze.

Sprawdź zastosowanie: https://medaqua.pl/zastosowanie

Srebro koloidalne zachowuje się jak antybiotyk o szerokim spektrum działania. W krótkim czasie niszczy bakterie, wirusy i grzyby. Jest skuteczne w przypadku około 650 różnych drobnoustrojów chorobotwórczych. Drobne cząsteczki srebra wnikają do bakterii jednokomórkowych i blokują tam enzym odpowiedzialny za pozyskiwanie tlenu. Podczas terapii srebrem koloidalnym zdrowe komórki skóry i pożyteczne dla organizmu bakterie nie ulegają uszkodzeniu. 

Przy stosowaniu zewnętrznym, srebro doskonale sprawdza się w roli środka przyśpieszającego gojenie. Działając antybakteryjnie i ściągająco na powierzchnię rany wspomaga jej gojenie i jednocześnie jej późniejszą elastyczność i zmniejsza podatność na uszkodzenia. 

Prodermic Silver to produkt naturalny, uzyskiwany metodami fizycznymi.

Bezpieczne zakupy on-line, bezpłatna dostawa: https://medaqua.pl/pielegnacja-skory

 

Źródło: http://www.ewaszalkowska.com/2015/12/zmiany-naciekowe-podskorne-bolace.html Ewa Szałkowska

Prodermic

 


 

Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl