Maskne - zmiany trądzikowe spowodowane długotrwałym noszeniem maseczki
Maskne - zmiany trądzikowe spowodowane długotrwałym noszeniem maseczki

Maskne.

Kiedy w marcu 2020 r. nałożono obowiązek zasłaniania ust i nosa, sądziliśmy, że potrwa to maksymalnie do wakacji… Tymczasem sytuacja się nie zmieniła a wraz z upływem czasu pojawiły się dokuczliwe skutki:

Maskne to nowy problem skórny spowodowany długotrwałym noszeniem maseczki, to widoczne zmiany trądzikowe na twarzy w miejscach przykrytych maseczką.

Ten nieznany dotychczas termin to połączenie dwóch angielskich słów: mask (maseczka) i acne (trądzik). Jest to rodzaj trądziku o podłożu mechanicznym. Mikrouszkodzenia skóry, duża wilgotność i wysoka temperatura pod maseczką sprzyjają rozwojowi patogenów, czego konsekwencją są dokuczliwe zmiany skórne w obrębie nosa, ust i brody. Pojawia się nadmierne zaczerwienienie skóry.

Aby zniwelować powstałe zmiany i nie dopuszczać do ich powstawania należy stosować odpowiednią pielęgnację opartą na preparatach antybakteryjnych przeznaczonych do delikatnej skóry twarzy.

Srebro koloidalne jest tutaj najlepszym rozwiązaniem

Właściwości antybakteryjne Prodermic Silver skutecznie zapobiegają namnażaniu się drobnoustrojów na powierzchni skóry a właściwości immunostymulujące wspomagają procesy samonaprawcze. Preparat nie zawiera alkoholu, jest delikatny, bezpieczny a przede wszystkim skuteczny. Podstawą takiej pielęgnacji jest systematyczność. Preparat należy stosować kilka razy dziennie – bezpośrednio spryskując skórę. Dla uzyskania lepszych efektów warto spryskiwać srebrem również wnętrze maseczki i pozostawić do wyschnięcia.

Wyniki badań aparaturowych wykonanych za pomocą sondy pomiarowej Mexameter MX18 – specjalistycznej aparatury pomiarowej firmy Courage + Kazuka potwierdzają spadek zaczerwienienia skóry o 18% już po tygodniu regularnego stosowania preparatu Prodermic Silver.

Badania aplikacyjne preparatu Prodermic Silver przeprowadzone pod nadzorem lekarza dermatologa na grupie 20 osób z typem skóry:

- normalna 50%

- wrażliwa 25%

- trądzikowa 15%

- atopowa 10%

Podsumowanie:

Prodermic Silver to produkt, którego parametry użytkowe zostały pozytywnie ocenione przez probantów. Produkt posiada dużą i bardzo dużą wydajność, łatwo i bardzo łatwo się aplikuje oraz szybko i bardzo szybko się wchłania (kolejno: 100% i 90% odpowiedzi).

Mgiełka charakteryzuje się wyraźnym i bardzo wyraźnym działaniem kojącym podrażnienia skóry, regeneracyjnym oraz ochronnym (kolejno: 95%, 90% i 85% odpowiedzi).

Ponadto kosmetyk ma dużą i bardzo dużą zdolność do przywracania skórze naturalnego piekna (95% odpowiedzi).

Poprawa ogólnej kondycji skóry wystąpiła wyraźnie i bardzo wyraźnie u 90% ankietowanych oraz 100% osób nie zaobserwowało efektów niepożądanych po użyciu produktu.

 

 

Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl