Nasze zdrowie wymaga holistycznego podejścia. Należy zadbać zarówno o zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną, odpowiednią pielęgnację jak i o równowagę wewnętrzną i relaks.
Stres to zjawisko normalne, a nawet potrzebne, mobilizujące, lecz gdy trwa zbyt długo, a po nim nie następuje odprężenie, jest szkodliwy dla zdrowia. Może być przyczyną wielu schorzeń, takich jak zaburzenia wydolności układu krążenia, bóle głowy i kręgosłupa, bezsenność, depresje, nerwice. Masaż uwalnia ciało od napięć.
Lomi-lomi - hawajski masaż leczniczy, rozprzestrzenił się na cały świat w II połowie XX wieku. Do Polski dotarł kilka lat temu. Dzielenie się oddechem i radością to jego sposób na zdrowie.
Masaż Lomi Lomi Nui zrodził się na Hawajach i pierwotnie praktykowany był przez hawajskich uzdrowicieli. Masaż ten jest jednym z najstarszych i najbardziej uświęconych masaży na świecie. To właśnie z niego wywodzi się większość późniejszych i współczesnych masaży relaksacyjnych i leczniczych.
Podstawowym celem tego masażu jest praca nad całym człowiekiem poprzez usuwanie napięć i blokad tkwiących w jego wnętrzu oraz zregenerowanie, dodanie siły i przywrócenie harmonii z samym sobą i otoczeniem - co skutkuje też uruchomieniem procesów uzdrawiania.
Stół do masażu w tradycji hawajskiej był kamiennym ołtarzem, a obrzęd lomi-lomi nui praktykowali w świątyniach kahuni, mistrzowie uzdrawiania. Ceremonia trwała wiele godzin, a nawet dni. Była połączona ze świętym tańcem hula i wielogłosowymi śpiewami. Rytuał służył duchowemu oczyszczeniu i pomagał człowiekowi w przełomowym momencie życia. Przygotowywał nowego władcę do objęcia tronu, podróżnika do dalekiej drogi, młodzież do wkroczenia w dorosłość, każdego człowieka do podjęcia ważnej decyzji.
To masaż całościowy w pełnym znaczeniu tego słowa. Uzdrawia ciało i duszę. Obniża napięcie mięśni, a także usuwa wewnętrzne blokady. W naturalny i łagodny sposób leczy psychikę, ponieważ w naszych mięśniach, ścięgnach, stawach zapisana jest pamięć dawnych przeżyć i uczuć. Na skutek różnych złych doświadczeń otaczamy się intuicyjnie skorupą, by się chronić przed światem, który jest źródłem naszych cierpień i problemów. Zaczynamy udawać, zamykać się. Poza tym wpojone nam zasady, co wolno, co wypada i co jest możliwe, nierzadko zagradzają nam drogę do szczęścia.
Masaż ten jest doskonały dla wszystkich. Poprawia żywotność psychofizyczną organizmu, ułatwia leczenie wszelkich dolegliwości, usuwa napięcia i bóle, wspomaga leczenie nerwic i depresji, uwalnia od stresu. Działa łagodząco i równocześnie głęboko na mięśnie, rewitalizując ciało, umysł i stan ducha poprzez podniesienie poziomu energii i głęboką relaksację. Masaż ten uzdrawia wszelkiego rodzaju traumy.
Podstawowe zasady huny (czyli polinezyjskiej tradycji szamańskiej) mówią: “największym uzdrowicielem jest miłość, która oznacza dzielenie się oddechem i radością". Według tej filozofii mamy sami możliwość uzdrawiania, ponieważ cała moc pochodzi z wnętrza. Uzdrawiacz stwarza tylko do tego warunki.
Masażysta czyta w naszym ciele i uwalnia je od psychicznych urazów z przeszłości. Oddziałuje jednocześnie na wszystkie sfery - cielesną, umysłową i duchową. Powracamy w swych emocjach do stanu niewinności, kiedy znajdowaliśmy się w brzuchu matki, kiedy byliśmy kołysani do snu, a nasza dusza i ciało znajdowały się w doskonałej harmonii.
Filozofia huny mówi, że nasze myślenie ma moc sprawczą. Myśli to także energia. Doceńmy ich siłę. Myślmy dobrze o sobie i o innych. Wszystkim należy się serdeczna akceptacja. Do dziś na Hawajach wita się gości radośnie, z muzyką, wkładając im lei (wieńce z kwiatów) na szyję. To nie jest tani chwyt pod publiczkę, to mentalność tych ludzi. Oni tak czują naprawdę, dzieląc się aloha. Promieniują naturalną radością życia. Pomagają im taniec, śpiew, masaże i medytacje dające umiejętność wczuwania się w świat i siebie.
Masaż trwa ok 1,5 godziny, jest poprzedzany rozmową. Nie musimy się zwierzać, ale opowiedzmy o swoich dolegliwościach.
Zadaniem masażysty jest ocena naszego stanu, odkrycie i usunięcie blokad emocjonalnych. Powiedzą mu o nich miękkość lub twardość mięśni, ruchliwość lub ograniczenia w stawach, kolor skóry, nawet rytm oddechu. Naszym zadaniem jest pozytywne nastawienie i zaufanie oraz koncentracja na jednej intencji - celu, który sobie stawiamy. Powinniśmy się zdecydować, co chcemy zmienić, co nowego rozpocząć. I na tym się skupić. Dzięki temu odzyskana w czasie zabiegu energia jest skierowana na to, co dla nas aktualnie ważne, a nie na sprawy minione.
Masażysta nie musi znać naszego celu. W czasie zabiegu będzie interpretował sygnały wysyłane przez nasze ciało. Jest bosy, przepasany kolorową chustą. Ręcznikiem przykrywa nas, odsłaniając tylko masowane miejsca. Okolice intymne są cały czas zakryte.
Kładziemy się na stole, który będzie śliski od olejków (co ułatwi masażyście wsuwanie rąk pod nasze ciało). Nic nie powinno nam przeszkadzać ani nas rozpraszać. Masażysta dobiera i podgrzewa mieszankę oleju do masażu i aplikuje go na skórę masowanego, najpierw na plecy, następnie na podudzia, ramiona, nogi, brzuch, klatkę piersiową, kark i twarz. Masowane są także stopy i dłonie oraz okolice stawów. Masażysta w żadnym wypadku nie dotyka okolic intymnych, które są zasłonięte. Zazwyczaj po masażu pacjent przez chwilę leży, a nawet zasypia. Masaż lomi lomi wykonuje zwykle jeden masażysta, ale istnieje możliwość wykonania go przez dwie osoby. Masaż hawajski jest dosyć głęboki, ale nie bolesny.
Słyszymy tylko hawajskie pieśni tradycyjne lub muzykę relaksacyjną. Rytm i dźwięk dodają energii, kierują myśli w dobrą stronę. Zapominamy o kłopotach, pozbywamy się napięć i obaw, uwalniamy od dawnych schematów myślenia.
Dzięki masażowi można odblokować stłumione uczucia i emocje, rozpuścić napięcia w ciele, a przede wszystkim pobudzić uzdrawiające siły naszego organizmu.
Po masażu pozostaje uczucie lekkości, błogości, zadowolenia, spełnienia i postrzegania siebie jako człowieka, przed którym świat stoi otworem i który nie lęka się żadnych zmian.
Charakterystyczne dla tej techniki jest masowanie przedramionami i wykonywanie tanecznych, pełnych gracji ruchów, przez co charakteryzuje się wyjątkową harmonią i pięknem. Jest to masaż bardzo zmysłowy ze względu na wykonywanie płynnych, posuwistych ruchów wzdłuż ciała osoby masowanej.
W sferze fizycznej:
• pielęgnuje i odżywia skórę
• poprawia krążenie krwi i limfy
• pomaga w usuwaniu toksyn
• rozgrzewa mięśnie i usuwa napięcia
• łagodzi ból fizyczny i duchowy
• uelastycznia stawy
Największą jednak zaletą tego specyficznego masażu jest jego działanie harmonizujące oraz przywrócenie i umocnienie wewnętrznej równowagi.
Na masaż umów się gdy:
• jesteś zapracowany, zestresowany i spięty
• chcesz poprawić samopoczucie
• masz objąć jakieś ważne stanowisko
• przygotowujesz się do egzaminu lub ważnej rozmowy
• czujesz, że jesteś „na zakręcie”
• chcesz podjąć dialog ze swoim ciałem
• zadbać o zdrowie
• wspomóc leczenie konwencjonalne
Po tak cudownym pobudzeniu skóry, zwiększa się zdolność do przenikania substancji biologicznie aktywnych. Ogrzewanie lub masaż miejsca zastosowania preparatu kosmetycznego powodują rozszerzenie naczyń włosowatych, które lepiej wchłaniają wówczas wprowadzane substancje.
Odkryj potężne działanie srebra: https://medaqua.pl/zastosowanie