Dezynfekcja pędzli

Czy wiesz, że 72 procent kobiet, nigdy nie dezynfekowało swoich pędzli do makijażu? Jeśli należysz do tej grupy, warto, żebyś przeczytała dlaczego to absolutna konieczność.

Pędzle do makijażu są idealną pożywką dla bakterii (także takich jak bakterie E.coli i MRSA), mogą pogarszać trądzik, a także powodować zakażenia bakteryjne i grzybicze.


Przeczytaj, jak w prosty i skuteczny sposób zdezynfekować przybory do makijażu srebrem koloidalnym Prodermic Silver.

Czym grozi używanie niedezynfekowanych przyborów do makijażu? Przede wszystkim zatkaniem porów brudem (resztkami kosmetyków i naskórka) i rozsiewaniem groźnych bakterii a co z tym związane – złym stanem skóry, występowaniem zaczerwienień, podrażnień i pogorszeniem stanu cery.
Brak dezynfekcji pędzli może być też przyczyną pojawienia się poważnego trądziku, wywoływać podrażnienia i zaczerwienienia oczu a nawet zapalenie spojówek. Brudne pędzle mogą powodować stres oksydacyjny, którego efektem jest brak ochrony przed wolnymi rodnikami, a także rozbijanie się kolagenu i elastyny. To może prowadzić do szybszego starzenia się skóry i powstawania zmarszczek.
To jednak nie wszystko. Na pędzlach i gąbkach może się znaleźć dokładnie to samo, co na dłoniach – a więc wszelkie rodzaje bakterii i wirusów. Mogą na nich występować bakterie E.coli, gronkowce, paciorkowce. Brzydka cera i trądzik nie są więc wcale najpoważniejszym zagrożeniem. Niektóre infekcje, zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z osłabionym organizmem, czy uszkodzonym naskórkiem, mogą prowadzić do bardzo poważnych powikłań zdrowotnych.


Dlaczego mycie przyborów do makijażu nie wystarcza i trzeba je również dokładnie dezynfekować?
Mydło, szampon czy płyny do czyszczenia kosmetyków nie likwidują tak dużej ilości zarazków, jak płyny dezynfekujące. Dzięki dezynfekcji usuwamy nie tylko brud, ale również bakterie, grzyby i wirusy. To one są głównym zagrożeniem dla organizmu i prowadzą do pogorszenia stanu cery, a także do poważnych problemów ze zdrowiem.


Jak skutecznie dezynfekować przybory do makijażu?
Tutaj z pomocą przychodzi srebro koloidalne Prodermic Silver. Wygodna butelka z atomizerem wystarcza na 1200 aplikacji.
Srebro koloidalne w krótkim czasie niszczy bakterie, wirusy i grzyby. Jest skuteczne w przypadku około 650 różnych drobnoustrojów chorobotwórczych, również gronkowca.
Wystarczy spryskać przybory preparatem i pozostawić na kilka minut, cząsteczki srebra skutecznie zniszczą patogeny.

Makijaż

Pędzle należy myć co 7-14 dni. Nie tylko ze względu na zdrowie, ale także, by wykonać lepszy makijaż. Jednak samo mycie nie wystarcza. Podczas mycia usuniemy zanieczyszczenia, ale bakterie pozostaną.
Przybory do makijażu należy dezynfekować. 

Naturalnym, całkowicie bezpiecznym środkiem jest srebro koloidalne Prodermic Silver. Jest skuteczne w przypadku około 650 różnych drobnoustrojów chorobotwórczych. Zwane srebrnym pociskiem, działa bakteriobójczo, niszczy wirusy i grzyby w bardzo krótkim czasie. 
Łatwy i wygodny sposób dezynfekcji? Spryskaj obficie pędzle do makijażu srebrem koloidalnym wieczorem i pozostaw do wyschnięcia. Cząsteczki srebra potrzebują zaledwie kilku minut na zniszczenie patogenów.
Mycie i dezynfekcja w jednym?
Użyj mokrej lub suchej chusteczki. Spryskaj obficie włosie pędzla i/lub chusteczkę Prodermic Silver. Pocieraj chusteczką włosie, do momentu gdy będzie czyste.

Na co dzień stykamy się z różnymi bakteriami i nic nam się nie dzieje. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy mamy jakieś zadrapanie na skórze twarzy czy nawet niewidoczne gołym okiem przerwanie ciągłości naskórka. Wówczas bakterie mogą skolonizować ten mały ubytek naskórka i spowodować infekcje, takie jak: stany zapalne, krosty, zaczerwienienia, ropne wykwity - ostrzegają dermatolodzy.

A niezdezynfekowane przybory do makijażu to siedlisko groźnych bakterii.

Dermatolog

Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl